Ana Sayfa Son Dakika Hastaneden Çıkıp Evine Dönen Kadın Hayatının Şokunu Yaşadı!

Hastaneden Çıkıp Evine Dönen Kadın Hayatının Şokunu Yaşadı!

0

13 haftalık hamile olan Ümmühan Acun’a, rutin hastane kontrolü sırasında bebeğinin kalp atışlarının durduğu ve kürtaj yapılması gerektiği söylendi. Kürtaj işleminin ardından evine dönen kadın, fenalaştı ve istifra etti. Bu esnada rahminden bir cismin düştüğünü fark eden kadın hayatının şokunu yaşadı.

İstanbul’da oturan Ümmühan ve Orhan Acun çifti, özel bir hastanede rutin kontrol esnasında bebeklerinin öldüğünü öğrendi. Kürtaj işleminden sonra eve dönen kadın, fenalaştı ve kusmaya başladı. Kusma esnasında küvete bir şey düştüğünü fark eden anne, düşen şeyin elleri, ayakları, gövdesi ve kafası olan bir cenin olduğunu fark etti. Anne, “Yere baktığımda bir şey gördüm, ne olduğunu da anlayamadım. Baktım eli var, ayağı var, her şeyi oluşmuş: Bir fetüs. Bebeğim yerdeydi, kürtajdan çıkıp eve geldiğimde bunları yaşadım” dedi.

Kürtaj yapıldıysa bu düşen ne?

Hayatının şokunu yaşayan kadın, “Peki bebek bendeydi de kürtajda ne aldı bu insanlar. Gördüklerimize inanamadık, hala da yaşadıklarıma inanamıyorum zaten. Eşim hastaneyi aradığında doktorun asistanıyla konuşabildik. Asistan onun kan pıhtısı olabileceğini, söyleyip hastaneye gelmemi istemişler. Ben yerdeki bebeği alıp da o kanamayla beraber, iki çocuğum evdeyken hastaneye nasıl gidebilirim? Zaten şoktayım, zaten kanamam var ve bebek de yerde” diye konuştu.

Bebeği morga aldılar

Kürtaj olduğu özel hastaneyi arayan anneye, düşen şeyin cenin değil kan pıhtısı olduğu söylendi. Bunun üzerine 112 acil servisi arayan çifte, gelen doktorlar tarafından bunun bir adli vaka olduğu ve polisin gelmesi gerektiği ifade edildi. Evlerine polis, savcı ve cenaze nakil aracı gelen Ümmühan Acun, “Bebeğimi küçük bir tabutla alıp morga sevk ettiler” dedi.

“Hastaneden ve ilgili doktorlardan şikayetçiyiz”

Evlerine gelen cenaze aracıyla bebeklerinin adli tıp kurumuna götürüldüğünü ve adli tıp uzmanı tarafından düşen şeyin fetüs olduğunun tespit edildiğini belirten baba Orhan Acun ise “Normal yaşayıp hayatını kaybeden bir insan gibi tabutla alındı ve adli tıpa götürüldü. Adli tıp doktoru da bebeği görünce şok yaşadı. Adli Tıp Kurumu’ndan da ölüm kağıdıyla beraber, cenaze aracıyla bebeği aldık ve mezara defnettik. Kendine ait bir mezarı var, doğmamış bebeğimizin. Normal insan defneder gibi defnettik yani. Çünkü atamazdık, toprağa gömemezdik, hiçbir şey yapamazdık. Şu anda da eşimin rahatsızlıkları devam ediyoruz, eşim yeni yeni toparlanıyor. Hastaneden ve doktorundan davacıyız, şikayetçiyiz” şeklinde konuştu.

DHA

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz