Ana Sayfa Son Dakika İstanbul’daki Sel Felaketi Sonrası Ekrem İmamoğlu’ndan Flaş Açıklama!

İstanbul’daki Sel Felaketi Sonrası Ekrem İmamoğlu’ndan Flaş Açıklama!

1

İstanbul Esenyurt’taki sel felaketinden sonra bölgede incelemelerde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bölgedeki alt yapı sorununun 20 yıla yakındır yaşandığını ifade etti.

İstanbul’da öğle saatlerinde şiddetli bir şekilde etkili olan sağanak yağış nedeniyle bazı bölgelerde sel ve taşkınlar meydana geldi. Esenyurt’un Pınar mahallesi’nde bulunan bir dere taştı ve sokakları sel suları bastı. Bazı evlerin ve iş yerlerinin bodrum katları sel suları ile dolarken, 30-32 yaşlarında bir suriyeli bir gencin de yaşamını kaybettiği öğrenildi.

İBB başkanı Ekrem İmamoğlu, sel fekaketinin yaşandığı Esenyurt’ta yaptığı incelemelerin ardından şu açıklamaları yaptı:

“Mevcut altyapı sorununu kalıcı olarak çözme iz gerek”

“Bizim tam da bugün İstanbul’da 38 noktada başlattığımız çalışmalardan biri de buraydı. Şantiyeler kuruldu çalışmalar başladı. İstanbul’un kronik hale gelmiş noktalarından biri de Haramidere. Altyapı sorunu yaşanıyor ve bunun gibi birkaç noktada da su baskını riski var. Yaklaşık bu sorun burada 15-20 yıldır yaşanıyor. Bu sorunu inşallah bu yaz halledeceğiz. Kalıcı olarak bu sorunu çözmemiz lazım.”

“Yeni bir plan proje yapıldı”

“Sorunun çözümü için plan proje yapıldı. Yapılaşmayla ilgili problemlerin yarattığı altyapı sorunlarını arkadaşlarım çözecekler. Bir Suriyeli vatandaş hayatını kaybetti. Burada Sayın Valimiz gezi bir takım tespitler yaptı. Biz de tespitler yaptık. Bunların hepsini birleştirip bir çözüm bulacağız. Öncelik insanların bu akşam konaklaması ve bir takım ihtiyaçlarının giderilmesi ve evlerinin tekrar sıhhatli bir şekilde girebilmeleri noktasında iş birliği yapacağız”

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz