Kocaeli’nin İzmit ilçesinde ders çalışmak için arkadaşının evine giden genç, arkadaşının babasına ait silahla sosyal medya hesaplarında paylaşmak için fotoğraf çekmek isterken 17 yaşındaki arkadaşını sırtından vurdu.

Olay, aralık 2019 tarihinde Kocaeli’nin İzmit ilçesinde meydana geldi. 4 lise öğrencisi ders çalışmak için Batuhan Demirhan isimli arkadaşlarının evine geldi. Ev sahibi Demirhan, babasına ait silahı arkadaşlarına gösterdiği ve jarjörü doldurup boşalttığı iddia edildi. Bu esnada T.K.’nın, sosyal medya hesaplarında paylaşmak için silahla fotoğraf ve video çektiği belirtildi. Fotoğraf çektikten sonra silahla oynamaya başlayan genç, silahın ateş alması sonucu arkadaşı Batuhan Demirhan(17)’ı sırtından vurdu. Eve gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinden sonra Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan genç, yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

“Arkadaşımı yanlışlıkla vurdum. Çok üzgünüm.”

Hazırlanan iddianamede arkadaşını vuran sanık T.K.’nın “Arkadaşımı vurduğum için çok üzgünüm. Hiçbir kastım yoktu. Fotoğraf çektikten sonra silahla oynamaya başladım ve silah birdenbire patladı. Olay tamamen bir kazadan ibaret. Çok üzgün ve çok pişmanım” dediği öğrenildi.

2 Yıldan 6 Yıla Kadar Hapsi İstendi

Olayla ilgili yürütülen soruşturma için hazırlanan iddianame kapsamında sanık T.K.’nın 2 yıldan 6 yıla kadar hapsi istendi. Olayla ilgili yapılacak olan ilk duruşma 10 Aralık tarihinde Kocaeli Çocuk Mahkemesi’nde görülecek.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz